- Möbler & SpeglarRensa filter
493
Stolar 6st, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
494
Pall, Rainer Daumiller, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
495
Fåtölj med fotpall, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
496
Bänk, "Tokyo", Ingvar Sandström för Nordiska Kompaniet, 1965
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 500 SEK
497
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Blombänk, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
550
Stolar 5st, AB Linde Nilsson, Lammhult
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
575
Spegel, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
579
Soffa, Louis XVI, Danmark, 17/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
582
Stolar ett par, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
620
Matbord, "Gustavus", Carl Malmsten
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
627
Vitrinskåp, England, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
628
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
654
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, Claes Hultberg, Stockholm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
658
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
698
Spegel samt spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
740
Spegelram, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
860
Spegel, Aksel Kjersgaard, Danmark
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Däckstolar 2st, Gold KWA samt Scancom
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Lådfack, 1900-talets första del
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Konsolbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Sybord, empirestil, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Väggskåp, allmogestil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Fåtöljer ett par, nyrokoko, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Väggskåp, allmoge, södra Sverige, daterat 1801
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Karmstol, "Klinte", Tord Björklund för IKEA
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Motordriven fåtölj, Hjort Knudsen, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbord, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Brasskärm, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Orgelpall, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Sidobord ett par, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Golvhörnskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Salskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Soffa och fåtöljer ett par, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Lådfack, Nymans Verkstäder, 1900-talets första hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar ett par, "Draken", IKEA, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Pottskåp, empire, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Konsolbord, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 6st, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsbord 3st, Englesson, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK