Trädgårdsurnor ett par, 1900-talets slut
1161
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Relief, 1900-tal
Relief, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Tändsticksställ, 1950/60-tal
Tändsticksställ, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Mörksuggor 6st
Mörksuggor 6st
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Dörrtrycken 11st, rokokostil, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Dörrhandtag 5 delar, bl.a. 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Provdocka, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Priskurant, "Fiskredskap", Albert Engström Fiskredskapsfabrik, Falun, 1916
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Mikroskop, Leitz, Wetzlar
Mikroskop, Leitz, Wetzlar
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, "Colorina", Nanny Still för Hackman
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar 48st, "Rose"
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Cykelkärra, Weber
Cykelkärra, Weber
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Skeppsfönster, 1900-tal
Skeppsfönster, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Bordständare, "Monte Carlo", Japan, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Modell av segelbåt, "Olivebank", Mariehamn
1267
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Knivar med slida 2st
Knivar med slida 2st
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
1271
Grindar ett par, 18/1900-tal
Slutpris5 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Knivar med slida 2st, samiska arbeten
1273
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti dalahästar i miniatyr, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
Cykelkärra, Burley
1286
Cykelkärra, Burley
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Luftgevär med kikarsikte
Luftgevär med kikarsikte
Slutpris2 300 SEK
Värdering800 SEK
Dörrhandtag ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Fiskbestick 24 delar, "Haga"
1318
Fiskbestick 24 delar, "Haga"
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Besticksuppsättning, "Rose"
Besticksuppsättning, "Rose"
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Emaljerade grytor 2st, bl.a. Husqvarna
1343
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Pipskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Brevkniv, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Korkskruvar 10st
Korkskruvar 10st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Luftpistol, Gamo Compact
Luftpistol, Gamo Compact
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Spegel och spegellampetter ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Gasolkök, Sievert, modell 925
Gasolkök, Sievert, modell 925
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, "Singoalla", Nilsjohan
1443
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kylaremblem till Ford Crown Victoria, 1950-tal
1444
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Nötknäppare, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Väggdekoration, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Smide 6 delar
1462
Smide 6 delar
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Dalatuppar 10st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Rostfritt 4 delar
1464
Rostfritt 4 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Demonstrationsmotor, Motopuck, omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Uppstoppad gräsand
Uppstoppad gräsand
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Uppstoppad silltrut
Uppstoppad silltrut
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kagge i nysilver, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Jubileumssåg, Sandviks Högbo, 288
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Mässings- och kopparföremål 7st, bl.a. 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti vikter
Parti vikter
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Uppstoppad räv
Uppstoppad räv
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Golvhögtalare ett par, Bang & Olufsen, Beovox S60
Slutpris2 000 SEK
Värdering500 SEK
Modellsegelbåt, "Blue Nose", 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK