Väggplakett, Åke Holm
Väggplakett, Åke Holm
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Skålfat 5st, 1800-tal
Skålfat 5st, 1800-tal
Slutpris2 900 SEK
Värdering800 SEK
Figuriner 4st, "Flock", Sven Wejsfeldt för Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigurer 5st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 4st, "All Världens Barn", Lisa Larsson för Gustavsberg
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
Serveringskannor 4st, Nittsjö
Serveringskannor 4st, Nittsjö
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder, Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Ytterfoder 3st, bl.a. Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Lergods 2 delar, Nittsjö
Lergods 2 delar, Nittsjö
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 15st
Figuriner 15st
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Äggterriner med lock 3st, bl.a. Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Kaffeservsidelar, "Maria", Rosenthal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Urna med lock, Suzanne Öhlen för Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, Seaforth, England
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Keramik 2 delar, Curt M. Addin
1141
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeburkar 2st, Arabia, Finland
1144
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 4st
1163
Ytterfoder 4st
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 3st, "Hummel", Goebel, Tyskland
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Matservisdelar, "Warwick", Johnson Bros, England
1170
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Figuriner 24st, Kalmar Läns Museum, efter Jenny Nyström
1174
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Figuriner 8st
Figuriner 8st
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigurer 21st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Tillbringare och skinkfat, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 4st, Arabia, Finland
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvvas, Andersson & Johansson, Höganäs
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Tomtefigurer 9st, mestadels omkring 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Jardiniere, Nittsjö
Jardiniere, Nittsjö
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Laholms Keramik, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 2st, Gustavsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Krus 3st, bl.a. Nittsjö och Höganäs
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigurer 7st, bl.a. tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Julkrukor 9st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Figuriner 8st, Paul Hoff för Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Väggplakett, Börje Skohg för Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 17st, Nittsjö, bl.a. Thomas Hellström
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Lergods 16 delar, Nittsjö
Lergods 16 delar, Nittsjö
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Keramik 3 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigurer 7st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Tomtefigurer 10st, mestadels omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Figuriner 5st, Goebel, Tyskland
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Tomtefigurer 15st, mestadels omkring 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 5st
Figuriner 5st
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 2st, Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, "Midsommar", Rörstrand
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Väggplakett, Svante Skohg för Gustavsberg
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK