- BelysningRensa filter
Bordslampa, Designhouse, Stockholm
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, 1900-talets första del
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Karbidlyktor 2st, bl.a. Solar, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, "Candle", Duplex, Carlo Tamborini för Fontana Arte, Italien
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor 3st, 1930/40-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1302
Takplafond, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Takfotogenlampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Simon Henningsen, 1900-talets senare del
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Takampel, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Möllers Armatur, Eskilstuna, 1950-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1930-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1397
Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Taklykta, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1565
Bordslampa, Tilgmans
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1568
Strålkastare, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1642
Golvlampa, AHX, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1862
Taklykta, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
1863
Vägglampor 3st, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
1865
Takfotogenlampa, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1931
Takkrona, barockstil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
1973
Golvlampor 3st, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
1974
Taklampa, 1900-talets senare del
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1998
Fotogenlampor 3st, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
2021
Armaturer och delar 5st
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
2074
Golvlampor 4st, bl.a. Fagerhult, Falkenbergs Belysning, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
2080
Ljusstakar och kandelabrar 12 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
2101
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
2118
Parti lampkupor, omkring 1900-talets mitt/första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
2134
Taklampa, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
2153
Elljusstakar 5st, bl.a. Gnosjö
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
2174
Belysning 4 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
2177
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
2192
Belysning 2 delar, 1950/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
2195
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK