Golvvas, omkring 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Figuriner 12st, "I trollens värld", Nils Holgersson Gården
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Parti keramik, mestadels Sune G. Svensson
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Parti tegods
Parti tegods
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Matservis, Hutschenreuter, Tyskland
1539
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, "Rubin", Eugen Trost för Gefle
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Figurgrupp, Bernardi Konst, omkring 1900-talets mitt
1577
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Figuriner 7st, Tyskland samt Spanien
1587
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tvättservis 3 delar, Gefle, 1900-talets första hälft
1690
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kärl med hänklar
Kärl med hänklar
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Terriner med lock 4st, England, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Kaffefilter 14st, Melitta
1757
Kaffefilter 14st, Melitta
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Kaffeservisdelar, med dekor från Borlänge
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Parti stengods, Höganäs
1774
Parti stengods, Höganäs
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti lergods, mestadels Nittsjö samt Tällbergs Keramik
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
1784
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
1817
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti porslin och keramik, 1950/60/70-tal
1820
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Samlartallrikar 42st
1833
Samlartallrikar 42st
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Kryddhylla med kar, 1900-talets första hälft
1834
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1864
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Parti lergods, Nittsjö
1867
Parti lergods, Nittsjö
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, Alp Lidköping
1875
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Pottor 11st, bl.a. Gustavsberg, England, 18/1900-tal
1879
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Pottor 8st, flertalet England, 18/1900-tal
1880
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1881
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Kaffe- och teservisdelar, Rosenthal
1900
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1920
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
1975
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Keramik 9 delar
1985
Keramik 9 delar
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Keramik 12 delar
1989
Keramik 12 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bordsskiva, Rörstrand, jugend, tidigt 1900-tal
1991
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Mat-, te- och kaffeservisdelar, Fine Seyei, Japan
2037
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Porslin 9 delar, 19/2000-tal
2076
Porslin 9 delar, 19/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 13 delar, 19/2000-tal
2077
Porslin 13 delar, 19/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Keramik 8 delar
2083
Keramik 8 delar
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
2084
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti servisdelar, bl.a. Arabia
2112
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Krukor 5st, 19/2000-tal
2124
Krukor 5st, 19/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
2229
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK