Parbord, Lysberg & Hansen, Köpenhamn
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, Karl Erik Ekselius för JOC
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Mingo", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffbord, 1940-tal
Soffbord, 1940-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Bokhylla, 1940-tal
Bokhylla, 1940-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slagbord, 1800-tal
Slagbord, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Bord, sengustavianskt, 1800-talets början
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Pall, Rainer Daumiller, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, Gastone Rinaldi, Italien
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtölj, Horsnaes, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Parksoffa, Byarum, 19/2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Cafébord, tidigt 1900-tal
Cafébord, tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Parkbänksgavlar ett par, Norra Hammar, tidigt 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Parkbänksgavlar ett par, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Trädgårdssoffa, 18/1900-tal
Trädgårdssoffa, 18/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Hörnskåp, 1800-tal
Hörnskåp, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Hylla i 2 sektioner, "Niklas", Rutger Andersson för IKEA
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffbord, 1930/40-tal
Soffbord, 1930/40-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Bokhylla, art deco, 1920/30-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Läsbord, Bruno Mathsson för firma Karl Mathsson
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4st ,allmoge, 1800-tal
Stolar 4st ,allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, gustaviansk stil, Västgöta Möbelindustri, Tibro
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 300 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsmöblemang 5 delar, 19/2000-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Matbord, Gastone Rinaldi, Italien
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Matbord, Sverige, 2007
Matbord, Sverige, 2007
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Piedestal, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
Byrå, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Hylla/fack, 1900-talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Däckstol med pall, "Heidelberg", Classic Garden
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Bord, allmoge barock, 17/1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Karmstol, omkring år 1900
Karmstol, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Skänk, senempire, omkring 1800-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Fällbord, 1800-talets första del
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Fällbord, 1800-talets första första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, Thonet-modell, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK