Snickarbänk, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Vedlår, tidigt 1900-tal
1829
Vedlår, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Hurtsar ett par, 1950/60-tal
1830
Hurtsar ett par, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Spelbord, sengustavianskt, 1800-talets början
1844
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
Hyvelbänk, 1900-tal
1855
Hyvelbänk, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
1860
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
1886
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, omkring 1900-talets mitt
1893
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bord, sengustavianskt, 1800-talets början
1894
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Pall, 18/1900-tal
1895
Pall, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Stolar 3st, 1900-talets första del
1965
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Möbler 2 delar, 1800-tal
1979
Möbler 2 delar, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Möbler 8 delar
2020
Möbler 8 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Möbler 5 delar
2037
Möbler 5 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, House Doctor, modell Sc0323
2064
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Bord, "Trollbord", Göte Henriksson, Arvika, 1995
2093
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Trädgårdsmöbler 4 delar, 1900-talets andra hälft
2122
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Piedestaler 5st, bl.a. 1900-talets första hälft
2125
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Spegel med hylla, tidigt 1900-tal
2133
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Blomhylla, 19/2000-tal
2135
Blomhylla, 19/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Piedestaler 3st, empirestil, 1900-tal
2153
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Pelarbord, nyrokoko, 1800-talets senare del
2154
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Gungstol, omkring år 1900
2165
Gungstol, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Speglar 5st
2177
Speglar 5st
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
2195
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
2197
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Fällstege, 1900-talets första hälft
2202
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Speglar 2st samt ram, bl.a. tidigt 1900-tal
2246
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
2257
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Byrå, 1950/60-tal
2258
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK