- Furniture & MirrorsRensa filter
Karmstol, så kallad "Dantestol", omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Taburett, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, renässansstil, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer ett par, omkring 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
Soffor ett par, "Claire" Bröderna Andersson
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, "Charlotte", Kerstin Hörlin Holmqvist, 1950-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Bänk, fornnordisk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Brickbord, Bodafors, omkring 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Snickarbänk, Sjöbergs
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
Bänkskåp, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 6st, oskarianska, 1800-talets slut
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Salongsbord, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Piedestal, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Sekretär, omkring år 1800
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Vagga, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Blombänk, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, "Gustavianus", Carl Malmsten
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Brickbord, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 4st, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Sidobord, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
Matsalsmöblemang 9 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, klädd i "Golden Lily", William Morris
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bokhyllor ett par, 1960-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 3st, Leksandsmodell, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Höstol, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Pall, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skänk, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Soffbord, "Ovalen", Carl Malmsten
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Salongsmöblemang 8 delar, rokokostil, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Utdragssäng, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Hurtsskrivbord, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Fåtölj, så kallad "Fladdermusfåtölj", 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 5st, Bendt Winge, Oslo, Norge
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Bord, rokokostil, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Sekretär, barockstil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Blombänk, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Bord, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK